Bodegraven bouwt te veel en te duur

De nieuwe fusiegemeente Bodegraven-Reeuwijk bouwt te veel en te dure woningen. Dit blijkt uit het woningbehoefteonderzoek dat bureau Companen heeft ingesteld. Er liggen plannen klaar voor zo’n 1.600 woningen tot 2020, maar Companen stelt voor er jaarlijks max. 100 te bouwen en dan niet in de koop- maar vooral in de huursector.
Daarmee is Bodegraven-Reeuwijk de zoveelste gemeente op rij – na De Ronde Venen, Nieuwkoop, Kaag en Braassem en Rijnwoude - die door opgeschroefde bouwplannen in financiële problemen dreigt te komen.
Overigens prijst de Stichting de gemeente  Bodegraven-Reeuwijk voor het feit dat deze -  met rapportages door Deloitte en Companen – orde op zaken stelt. De gemeente kampt met een erfenis uit de periode voor de fusie en probeert nu schoon schip te maken. 
Meer gemeenten zouden op deze manier in de spiegel moeten kijken, bijv. Vlist en Schoonhoven. Wie volgt?